دکتر شیخ

آموزش مسایل جنسی


لطفا در وبلاگ سوال نپرسید چون پاسخی دریافت نمی کنید. اینجانب فقط به سوالاتی که در سایت دکتر شیخ پرسیده شود پاسخ می گویم.
آدرس سایت در بنر نوشته شده است، لطفا آدرس سایت را به دقت تایپ کنید

تبلیغات


پاسخ به سوالات شما ( ارضا بوسيله دست همسر)

يكي از دوستان سوال كرده اند:

اگه خانمی دست همسرشو بگیره و با دست اون خودشو ارضا کنه این کار مثل خود ارضایی کردنه؟

در پاسخ به اين دوست عزيز بايد بگويم كه از نظر شكل ظاهري ارضاي فرد با دست همسر نيز مانند ارضا توسط خود فرد است. يعني مكانيسم عمل همان است كه بود ولي در شرع اين دو متفاوتند يعني خود ارضايي حرام است و گناه محسوب مي گردد ولي بسياري از علما اين نوع ارضا توسط همسر را جايز مي دانند و ايرادي به آن وارد نمي دانند.

از نظر علم روانپزشكي خود ارضايي يك پروسه طبيعي در شناخت ميل جنسي است و زماني به عنوان يك اختلال به آن نگاه مي شود كه فرد عليرغم داشتن همسر باز هم به خود ارضايي ادامه دهد. اما در شرع خود ارضايي يك گناه محسوب مي گردد. البته خود ارضايي بوسيله همسر در شرع مجاز مي باشد و مشكلي ندارد.

همچنين تحريك كليتوريس يا چوچوله زن توسط مرد بوسيله دست يا زبان و لبها يكي از راههاي پيش نوازش شناخته شده و كمك مي كند تا زن آمادگي لازم ر ا براي دخول داشته باشد و هنگام دخول به ارگاسم يا اوج لذت جنسي برسد و از رابطه احساس رضايت داشته باشد. اين كار بويژه در مرداني كه دچار زود انزالي هستند توصيه مي شود تا مشكلي در رابطه جنسي نداشته باشند.

حالت عكس اين قضيه نيز وجود دارد يعني زن بوسيله دست آلت مرد را تحريك مي كند تا به حد ارضا برسد. در مرداني كه زود انزالي دارند توصيه مي شود اين تمرين را انجام دهند بدين شكل كه زن با دست آلت ايشان را تحريك مي كند تا نزديك به انزال سپس قبل از آنكه انزالي رخ دهد تحريك خاتمه مي يابد. بعد از مدتي دوباره اين كار تكرار مي شود. به تدريج آستانه تحريك مرد بالا رفته و زود انزالي وي درمان مي شود.

+ نوشته شده در  جمعه دوازدهم شهریور 1389ساعت 0:46  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  |