دکتر شیخ

آموزش مسایل جنسی

پاسخ به سوالات شما( قرص ویاگرا)

یکی از دوستان سوال کرده اند قرص ویاگرا چیست و چه اثری دارد؟

در پاسخ باید گفت قرص ویاگرا یا سیلدنافیل که با اسمهای تجاری و شکلهای مختلف در بازار وجود دارد یک نوع قرص است که برای انجام عمل جنسی استفاده می شود. کارکرد قرص ویاگرا به این شکل است که با تنگ کردن عروق از خروج خون از آلت تناسلی مرد جلوگیری کرده و باعث می گردد قوام آلت تناسلی یا نعوظ آلت تناسلی یا در اصطلاح عوام شق شدن آلت تناسلی مرد بهتر انجام شده و مدت زمانی که آلت تناسلی در این حالت قرار دارد طولانی تر شود. این دارو در اندازه ها و شکلهای مختلف در بازار موجود است و دوز آن ۲۵ میلیگرم- ۵۰ میلیگرم و ۱۰۰ میلی گرم می باشد.

نکته ای که لازم است بیان شود آنکه این قرص نباید بصورت روتین استفاده شود. این دارو در افرادی که به دلیل بیماری یا سن بالا توان نعوظ را از دست می دهند یا نعوظ آنها به خوبی انجام نمی شود استفاده می گردد و به دلیل عوارضی که دارد در افراد سالم و کسانی که به خوبی نعوظ می کنند استفاده نمی شود. متاسفانه بسیاری از افراد بدون مشورت با پزشک و بدون نیاز به این دارو بصورت خودسرانه به مصرف آن رو می آورند و برخی افراد نیز به غلط در انزال زودرس از این دارو استفاده می کنند. این دارو هیچگونه تاخیری در انزال منی ایجاد نمی کند و در افراد دارای انزال زودرس کاربرد اصلی ندارد.

این دارو به علت آنکه بر روی عروق تاثیر می گذارد و آنها را تنگ می کند باعث عوارض قلبی و عروقی می گردد و در افراد دارای بیماری قلبی و عروقی نباید مصرف شود.

افرادی که بدون نیاز به این دارو و بصورت خودسرانه از آن استفاده می کنند در دراز مدت دچار مشکل در نعوظ طبیعی می شوند.

برای استفاده از این دارو باید در ابتدا فقط یک قرص ۲۵ میلیگرمی حدود یکساعت قبل از رابطه جنسی استفاده شود و در صورتیکه اثر مناسب نداشت دوز آن ۲۵ میلیگرم افزایش داده می شود. نهایت دوز قابل استفاده در هر نوبت ۱۰۰ میلیگرم می باشد و نباید بیشتر از این استفاده گردد.

اخیرا در مطالعاتی مشخص شده یک دوز ۲۵ میلیگرمی از این دارو در برخی زنان می تواند به انجام بهتر عمل جنسی در ایشان کمک نماید و منجر به ارگاسم( اوج لذت جنسی) ایشان گردد.

در پایان بار دیگر تاکید میگردد مصرف این دارو در افرادی که سالم هستند و به صورت طبیعی نعوظ می کنند منجر به ایجاد عوارض می گردد و نباید استفاده شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم فروردین ۱۳۸۹ساعت 15:10  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  |