دکتر شیخ

آموزش مسایل جنسی

پاسخ به سوالات شما ( تمرینات کگل - دیلدو)

یکی از دوستان پرسیده اند:

 تمرینات کیگل و دیلدو چیه آیا باعث تاخیر در انزال مردان میشه ؟

پاسخ:

تمرینات کگل تمریناتی ورزشی هستند که در مرد و زن قابل انجام هستند و باعث تقویت عضلات پرینه  یا ناحیه تناسلی می گردند. این تمرینات بصورت تمرینات استقامتی بوده و فرد با انقباض عضلات ناحیه تناسلی مثل زمانی که می خواهد جلوی ادرار کردن را بگیرد و نگه داشتن انقباض برای حدود پنج ثانیه و سپس رها کردن و مجددا انقباض عضلات و تکرار این عمل که به راحتی و در هر شرایطی قابل انجام است می تواند عضلات ناحیه تناسلی خود را تقویت کند و همین امر باعث می شود تا عمل جنسی بهتر انجام شده و در مردها تاخیر در انزال ایجاد گردد و مرد کنترل انزال را به تدریج به دست آورد.

  ماهيچه‌هاي درگير در فعاليت جنسي برخلاف ماهيچه‌هاي بازوها و پاها طي روز به ندرت فعال هستند. با وجود اين، زوج‌ها با تقويت اين ماهيچه ها مي‌توانند از عمل جنسي لذت بيشتري ببرند. ورزش كگل( Kegel )  در زن ماهيچه‌هاي مهبل را تقويت مي‌كند و از اين راه به زن كمك مي‌كند فرمان اين ماهيچه‌ها را به دست گيرد. در نتيجه، مهبل طي عمل جنسي به دور آلت مردانه حلقه مي‌زند و زن آسان‌تر به اوج تحريك جنسي یا ارگاسم مي‌رسد. هم‌چنين، مردان با كمك اين ورزش مي‌توانند فرمان ماهيچه‌هايي را كه براي توقف جريان ادرار استفاده مي‌شوند (ماهيچه‌هاي( Pubococcygeal  به دست گيرند و با منقبض كردن آن‌ها پيش از اوج تحريك جنسي تخليه مني را به تاخير اندازند.

  ورزش كگل توسط دكتر آرنولد كگل و براي تقويت ماهيچه‌هاي لگن پيشنهاد شده است و انجام آن چنين است: ماهيچه‌هايي را كه براي توقف جريان ادرار استفاده مي‌شوند، مانند زماني كه جلوي ادرار را مي‌گيريد، منقبض كنيد و هر بار سه تا پنج ثانيه به حالت منقبض نگه داريد. هر بار كه ماهيچه‌ها را منقبض مي‌كنيد، نفس عميقي بكشيد و آن‌ها را بين هر انقباض به طور كامل از حالت منقبض درآوريد  و رلاكس كنيد.

  اين ورزش را در هر زمان و در هر جايي مي‌توان انجام داد؛ هنگامي كه مشغول خوردن صبحانه‌ايد، مجله مي‌خوانيد، تلويزيون نگاه مي‌كنيد يا به راديو گوش مي‌دهيد. با ده تا بيست بار آغاز كنيد و كم‌كم آن را به دست كم صد تا دويست بار در روز برسانيد. اگر اين ورزش را هر روز انجام دهيد، پس از يك ماه به نتايج مطلوبي دست پيدا مي‌كنيد.

اما در مورد دیلدو، دیلدو آلت تناسلی مردانه مصنوعی است که به اشکال و جنسهای مختلف از پلاستیکی و فلزی و شیشه ای و ... همچنین سفت یا نرم طراحی شده و برای تحریک زنان استفاده می شود. برخی از این آلتهای مصنوعی دارای شیارها و یا خارهایی هستند که باعث تحریک بیشتر می گردند. همچنین برخی از این دیلدوها دارای موتورهای کوچکی هستند که باعث چرخش آنها و یا حالت ویبره یا لرزش آنها می شوند تا تحریک را بیشتر کنند. این وسیله در ابتدا به عنوان یک وسیله کمک جنسی برای زنانی که دچار مشکلاتی در ارگاسم و تحریک هستند تولید شد ولی به مرور مورد سو استفاده قرار گرفت و حتی زنان سالم و بدون مشکل نیز به آن روی آوردند و این وسیله برای تحریک جنسی زنان مورد استفاده قرار گرفت. در یک رابطه جنسی صحیح نیازی به استفاده از دیلدو نیست و این وسیله بیشتر برای خانمهایی که تمایل به داشتن رابطه با مرد ندارند و قصد خود ارضایی دارند استفاده می شود. همچنین در برخی زنان که دیر به ارگاسم می رسند و مرد توان ارضای آنها را ندارد با استفاده از دیلدو زن را تحریک می نماید و هنگامی که زن به آستانه ارگاسم رسید به دخول مبادرت می ورزد تا وی را به ارگاسم برساند. البته باید توجه داشت که در شرع وارد کردن جسم خارجی به واژن زن کراهت داشته و توصیه نمی شود. از لحاظ پزشکی نیز باید مراقب بود تا آلودگی دیلدو باعث عفونت مجرای تناسلی زن نشود. لذا شستشو و ضد عفونی دیلدو و همچنین آغشته کردن آن با ژل لوبریکانت باید انجام شود.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:11  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  |