دکتر شیخ

آموزش مسایل جنسی

پاسخ به سوالات شما (خود ارضایی - رابطه نامشروع - زود انزالی - انتقال بیماری در سکس دهانی)

یکی از دوستان سوالاتی به شرح زیر پرسیده اند:

چطوری میشه از مشکل جلق زدن رها شد؟
اگر رابطه نامشروع داشته باشیم بعد عادت کرده باشیم بعد دیگه نخوایم داشته باشیم چه کنیم؟
وقتی رابطه داریم  زود انزالی داریم چه کنیم که نداشته باشیم؟
اگر دختری آلت تناسلی  ما را درون دهانش بکند ایا بیماری برای ما دارد؟

در پاسخ به سوالات این دوست عزیز باید بگویم

در باب سوال اول بارها نوشته ام که برای ترک خود ارضایی یا استمنا یا جلق زدن باید صبر وحوصله فراوانی داشت و تا جاییکه امکان داشته باشد باید فرد از تحریک جنسی بپرهیزد. در موقعیتهایی که قبلا خود ارضایی می کرده قرار نگیرد و از تنهایی به جمع پناه ببرد. با رجوع به مطالب قبلی می توانند بطور کامل توصیه های ترک خود ارضایی را مطالعه کنند.

در باب سوال دوم نیز باید بگویم اگر فردی به رابطه نامشروع روی بیاورد به دلیل عدم ارضای عاطفی و روانی سعی در تکرار این عمل خواهد داشت. برای نجات از این روابط باید تا حد ممکن از تحریک جنسی و حضور در موقعیتهای گناه آلود پرهیز کرد. به ازدواج و روابط بعد از ازدواج خود اندیشید و سعی کرد از برقراری رابطه نامشروع پرهیز کرد. باید تلاش کرد تا شرایط ازدواج فراهم شود و بتوان از راه درست نسبت به کسب لذت صحیح جنسی پرداخت. با دوستان و همسالان در باب روابط نامشروع سخن نگویید و تا جاییکه امکان دارد به صحبتهای دوستان در مورد این روابط گوش فرا ندهید.

در باب سوال سوم قبلا توضیحاتی ارایه شده و لازم است با مراجعه به آرشیو مطالب به مطالعه آنها پرداخت.

در باب سوال سوم قبلا نیز گفتم اگر آن دختر آلوده باشد در صورت وجود زخمهای دهانی و آلودگی بزاق به خون احتمال آلودگی هست ولی اگر بزاق به خون آلوده نباشد یا فرد زخمهای دهانی نداشته باشد امکان انتقال وجود ندارد ولی بهتر است از برقراری رابطه به این شکل بدون کاندوم پرهیز کرد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه پنجم آبان ۱۳۸۹ساعت 0:10  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  |