دکتر شیخ

آموزش مسایل جنسی

پاسخ به سوالات شما (انتقال بیماری در سکس دهانی یا اورال سکس)

یکی از دوستان عزیز سوال کرده اند:

ایا در سکس دهانی احتمال انتقال بیماری از همان اول است و یا بعد از انزال شریک جنسی؟ یعنی همان تماس دهان و زبان با الت مرد باعث انتقال بیماری به دو طرف میشه؟

می خواستم بدونم آیا بدون قورت دادن آب دهان هم ار طریق سکس دهانی امکان انتقال بیماری هست؟
و آیا با یک بار سکس دهانی بیماری انتقال می یابد؟
و ایا امکان بارداری از طریق سکس دهانی وجود دارد؟

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم در سکس دهانی در صورتیکه مرد برای زن این عمل را انجام دهد و مرد سالم و زن الوده باشد به دلیل وجود ویروس یا عامل عفونت در ترشحات جنسی که از مجرای تناسلی زن خارج می شود این ویروس یا عفونت وارد دهان مرد شده و از طریق مخاط دهان وارد بدن مرد شده  و انتقال بیماری صورت می گیرد. اگر مرد الوده باشد و زن سالم برخی از عفونتها مثل هپاتیت بی که ویروس ان در بزاق وجود دارد از طریق بزاق دهان وارد مجرای تناسلی زن شده و از طریق مخاط دستگاه تناسلی زن شده و باعث الودگی او می شود. البته باید توجه داشت که ویروس ایدز از طریق بزاق منتقل نمی شود ولی هپاتیت منتقل می شود.

اگر عمل سکس دهانی توسط زن برای مرد انجام شود و مرد الوده باشد و زن سالم باشد به دلیل وجود ویروس یا عامل عفونت درون ترشحات جنسی مرد حتی ترشحات قبل از منی، ورود این ترشحات به دهان زن باعث می شود زن به عفونت مبتلا شود و بیماری انتقال داده شود. این ترشحات از طریق مخاط دهان وارد بدن زن و الودگی او می شود و ربطی به قورت دادن اب دهان ندارد.

اگر زن الوده باشد و مرد سالم فقط در صورتیکه زخمی روی بدنه یا سر الت تناسلی مرد وجود داشته باشد که ترشحات بزاقی زن از طریق ان وارد خون مرد شود بیماری منتقل می شود در غیر اینصورت معمولا انتقال بیماری صورت نمی گیرد. البته لازم به ذکر است برخی از زخمها میکروسکوپی است و با چشم نمی توان انها را دید ولی وجود دارند و باعث انتقال بیماری می گردند لذا توصیه اینست که برای سکس دهانی هم از کاندوم استفاده شود تا انتقال بیماری صورت نگیرد.

همچنین باید بگویم سکس دهانی باعث بارداری نمی شود و امکان بارداری از این طریق نیست.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم آذر ۱۳۸۹ساعت 0:21  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  |