دکتر شیخ

آموزش مسایل جنسی

پاسخ به سوالات شما (سکس از پشت و بارداری)

یکی از دوستان سوال کرده اند:

سلام.نمیدونم میتونم جواب کاملی از شمادریافت کنم یانه به هرحال سوالمو میپرسم.من 19سالمه و روز اخر پریودم 13ابان بانامزدم نزدیکی داشتم (ازپشت)فقط مقدار کمی که مطمین نیستیم از منی وارد شده. بعدش هم من خیلی کم خونریزی داشتم اخر پریودم بود دیگه. 3 روز بعدش بی بی چک استفاده کردم به اصرار نامزدم منفی بود  2 روز پیشم استفاده کردم منفی بود. زمان استفاده درست بوده؟ احتمال حاملگی هست؟درضمن من به تجویز پزشکم ماه قبل نزدیکی قرص سیپروترون کامپاند استفاده میکردم از روز 5 پریود این ماه هم از شب نزدیکی استفاده دارم اگه میشه مارو از استرس در بیارید و جوابمو کامل بدید. قبل تست دوم هم نزدیکی از پشت داشتم کامل وارد نشد ولی بعد درد خون اومد. به پرده آسیب میزنه؟ تو رو خدا جواب بدید. چطور بفهمم بدون دکتر رفتن پرده اسیب دیده یانه.منتظرم...

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم در این سوال چند بخش وجود دارد.بخش اول بحث احتمال بارداری می باشد. با توجه به اینکه سکس در روز اخر پریود اتفاق افتاده است اگر سیکلهای پریود منظم باشد احتمال بارداری وجود ندارد. در روش تقویمی گفتم که از روز تخمک گذاری تا روز شروع خونریزی دوره بعد 14 روز است و این عدد تقریبا در همه افراد ثابت است. لذا برای احتمال باروری از کوتاهترین دوره پریود 18 روز کم می کنیم و از بلند ترین دوره 11 روز. مثلا خانمی که دارای پریود های با طول بین 26 تا 30 روز می باشد. از روز 8 تا روز 19 دوره پریود خود احتمال بارداری را دارد ولی خارج از این دوره احتمال بارداری نیست. لذا این دوست عزیز باید بررسی کنند طول پریودشان معمولا چند روز است و ایا پریود ها منظم هستند. البته احتمال بارداری ایشان با شرحی که گفته اند وجود ندارد.

نکته دیگری که در این سوال وجود دارد سکس از پشت می باشد. قبلا نیز گفته ام منظور از سکس از پشت دو چیز است یکی وارد شدن آلت تناسلی مرد از پشت در مقعد زن و دیگری وارد شدن آلت تناسلی مرد از پشت در واژن زن. به اولی سکس مقعدی یا آنال سکس می گوییم و به دومی سکس از پشت. در آنال سکس یا سکس مقعدی احتمال آسیب پرده وجود ندارد و اگر مایع منی مرد در مقعد تخلیه شود احتمال بارداری نیز وجود ندارد البته این نوع سکس مضراتی دارد و برای زن آسیب زاست. اما در سکس از پشت هم احتمال آسیب به پرده وجود دارد و هم احتمال بارداری هست. لذا چون منظور ایشان روشن نیست نمی توانم قضاوتی کنم. خودشان قضاوت کنند. با توجه به اینکه هنوز نامزد هستند و زندگی مشترک را اغاز ننموده اند بهترین راه برای ایشان سکس بدون دخول می باشد که هم خطر بارداری ندارد و هم خطر آسیب رساندن به پرده را ندارد.

در مورد سکس در دوران عادت ماهانه مطلبی در پاسخ به دوست دیگری نوشته ام که این دوست عزیز می توانند مراجعه نمایند و مطالعه کنند.

در مورد معاینه پرده نیز آدرس ایمیل خود را بدهند تا روش معاینه برایشان ارسال شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم آذر ۱۳۸۹ساعت 0:43  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  |