دکتر شیخ

آموزش مسایل جنسی


لطفا در وبلاگ سوال نپرسید چون پاسخی دریافت نمی کنید. اینجانب فقط به سوالاتی که در سایت دکتر شیخ پرسیده شود پاسخ می گویم.
آدرس سایت در بنر نوشته شده است، لطفا آدرس سایت را به دقت تایپ کنید

تبلیغات


پاسخ به سوالات شما (ترشحات بعد از پریود_ احتمال بارداری 3 روز بعد از پریود)

یکی از دوستان سوال کرده اند:

دکتر می خواستم بپرسم من از روز دوم به بعد پس از پایان پریودم ترشحاتی دارم.
آیا اینها طبیعی است؟یا نشانه تخمک گداری است؟
احتمال داره در یک آدم با دوره پریود منطم 28 روزه(ممکنه در صورت استرس یا کار یک روز جابجا شود) احتمال حاملگی در سکس داخلی 3 روز بعد از پایان دوره ی پریود باشد؟

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم بعد از پایان دوران خونریزی و زمانی که زن پاک می شود ترشحات مجرای تناسلی بصورت عادی وجود دارد که معمولا از مجرا خارج نمی شود و باعث الوده شدن لباس زیر نمی شود. از روی کیفیت این ترشحات می توان زمان تخمک گذاری را مشخص نمود.

در مورد بخش دیگر سوال نیز باید بگویم بطور معمول دوره پریود خانمها 28 روز می باشد ولی عوامل مختلفی از استرس گرفته تا مصرف دارو می تواند باعث کوتاه یا بلند شدن این سیکل شود و اگر یک یا دو روز تغییر در سیکل ایجاد شود جای نگرانی ندارد.

در زنی که دوره پریود وی 28 روز می باشد و سیکل منظم دارد تخمک گذاری در روز 14 یا 15 سیکل اتفاق می افتد و 3 روز قبل از آن تا دو روز بعد از آن احتمال بارداری وجود دارد. یعنی از روز 11 تا روز 17 احتمال بارداری هست لذا تا روز دهم و از روز هیجدهم به بعد دیگر اختمال بارداری بسیار ناچیز و در حد صفر می باشد. و لذا 3 روز بعد از پاک شدن می شود روز دهم و احتمال بارداری ندارد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم بهمن 1389ساعت 1:6  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  |