دکتر شیخ

آموزش مسایل جنسی

پاسخ به سوالات شما (رابطه جنسی در دوران نامزدی)

يكي از دوستان سوال كرده اند
من یه سوالی داشتم و اینکه به نظر شما پسر و دختر در دوران عقدشون با هم سکس داشته باشند اشکال نداره؟
چون بعضی ها میگن خوب نیست و روشون با هم وا میشه و از این حرفا و ...
یعنی اصلا رفتار درست در دوران عقد چیه؟!برای اینکه بعد از این دوران و مراسم عروسی میرن سر خونه زندگی خودشون مثل قبل باشند؟

در گذشته معمولا شرايط ازدواج سهل بود و دختر و پسر مراسم عقد و عروسي را باهم گرفته و زندگي مشترك خود را آغاز مي نمودند. اما در شرايط فعلي امكان شروع زندگي بلافاصله بعد از عقد فراهم نيست و دختر و پسر پس از عقد رسمي مدتي را به شكل دوران نامزدي زندگي مي كنند تا زمانيكه شرايط مهيا و پس از مراسم عروسي زندگي مشترك و مستقل را آغاز كنند. اينكه در دوران بين عقد تا عروسي چه كنند از چند جهت قابل بررسي است.

اينكه دختر و پسر رابطه جنسي داشته باشند يا نه امري است كاملا شخصي و بستگي به نظر دو نفر دارد. از نظر شرع و قانون اين دو نفر محرم هم هستند و هر گونه رابطه جنسي ميان ايشان نه تنها كراهت ندارد بلكه توصيه مي شود. اما عرف جامعه اين امر را نمي پسندد. البته در شرايط فعلي و با استفاده از روشهاي پيشگيري از بارداري عرف نيز مشكلي با اين موضوع ندارد. در گذشته به جهت پيشگيري از بارداري عرف روابط جنسي قبل از شروع زندگي مشترك را نمي پسنديد. اما امروزه و با توجه به اينكه مي توان عليرغم داشتن رابطه مانع از بارداري شد ديگر مشكلي نيست. اما اين موضوع كاملا شخصي است و به نظر دو نفر بر مي گردد.

به نظر من اين دوران فرصت خوبي است تا زن و شوهر نسبت به هم شناخت پيدا كنند و كاملا با هم آشنا شوند. اين آشنايي جداي از بحث عقايد و اخلاق و .. مي تواند از باب مساله جنسي نيز باشد. همانگونه كه در مطالب قبلي اشاره كرده ام سكس فقط دخول نيست بلكه مراحل پيش از دخول مي تواند بسيار لذتبخش و ارضا كننده باشد و كمك كند تا زن و شوهر نسبت به نقاط تحريك آميز بدن خود و حسي كه تحريك اين نقاط ايجاد مي كند شناخت و آگاهي پيدا كنند و بتوانند سكس را متنوع و لذتبخش سازند. در اين دوران دو نفر مي توانند با انجام يك سري رفتارهاي كنجكاوانه جنسي و همچنين طي مراحل پيش نوازش ضمن آنكه از هم و همچنين از خود شناخت بيشتري مي يابند همديگر را تا حد ارضا شدن تحريك كنند و در عين حال عمل دخول را انجام ندهند. در واقع سكس بدون دخول داشته باشند و عمل دخول را موكول به بعد از مراسم عروسي و آغاز زندگي مشترك بگذارند تا دخول را بعد از آن تجربه كنند و جذابيت سكس خود را بيشتر سازند تا به سكس عادتي و روزمره مبتلا نشوند.

البته بار ديگر تاكيد مي كنم كه داشتن رابطه جنسي در اين دوران كاملا شخصي و منحصر به نظر دو نفر است. اگر يكي از دو نفر نيز راضي به دخول نبود لازم است تا زمان عروسي صبر كرد و عمل دخول را انجام نداد.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم تیر ۱۳۸۹ساعت 15:21  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  |