دکتر شیخ

آموزش مسایل جنسی

پاسخ به سوالات شما (خشکی آلت تناسلی)

يكي از دوستان سوال كرده اند:

سلام آقای دکتر چندی پیش من برای اولین بار در سن 23 سالگی با خانمی سکس داشتم در ابتدا برای سکس دهانی کاندوم استفاده نکردم ولی برای انجام دخول از کاندوم استفاده کردم.
بعد از این عمل چند وقتی است در قسمت کوچکی از زیر کلاهک الت تناسلی حالت خشکی و پوسته شدن ایجاد شد و زخم کوچکی نیز که مانند بریدگی تیغ است که احتمالا ناشی از همان خشکی است ایجاد شده است البته من از کرم استفاده کردم ولی تاثیری نداشت و تعدادی از بیماری ها را نیز بررسی کردم که شبیه به هیچکدام از آنها نیست البته خوشبختانه.
میخواستم علت رو بدونم کمی نگران شده ام.

در پاسخ به سوال اين دوست عزيز بايد بگويم تا زمانيكه ايشان معاينه نشوند نمي توان در اين مورد دقيقا نظر داد ولي با شرحي كه داده اند اين بيماري به اگزما يا حساسيت پوستي بيشتر شباهت دارد تا يك بيماري منتقله از راه جنسي. اين حساسيت مي تواند ناشي از مواد آرايشي، صابون يا شامپو و يا حتي كاندوم باشد. لذا استفاده از يك كورتون موضعي مثل پماد هيدروكورتيزون يا كالامين دي را توصيه مي كنم. در صورتيكه بهبودي نداشت توصيه مي كنم به يك پزشك جهت معاينه مراجعه نمايند.

اما چند توصيه كه بارها نيز به آن اشاره كرده ام

از برقراري رابطه با شريك جنسي نا مطمين يا كساني كه روابط جنسي كنترل نشده و با افراد مختلف دارند بپرهيزيد

در هنگام برقراري رابطه از سكس دهاني يا مقعدي بپرهيزيد و ترجيحا از كاندوم در تمامي مراحل جنسي استفاده نماييد

در صورت بروز هرگونه علامت يا زخم يا زگيل يا تاول يا ضايعه پوستي در ناحيه تناسلي به پزشك مراجعه نماييد و از خود درماني بپرهيزيد
+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 15:30  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  |